Jak kończy się rozwód?

Jak kończy się rozwód?

Dziś będzie bardzo praktycznie! Tematem naszych rozważań będzie wyrok rozwodowy. Ten przysłowiowy papierek jest nam niezwykle potrzebny w życiu, więc jak go uzyskać? Jak zapewne się Państwo domyślacie, dziś omówimy zagadnienie dotyczące tego, jak uzyskać odpis wyroku rozwodowego.

Anna rozwiodła się tydzień temu. Niezwykle potrzebny jest jej odpis wyroku, aby załatwić wszystkie formalności. Jak go uzyskać, co powinna zrobić Anna?

To bardzo prosta czynność jednak musimy pamiętać o paru zasadach. Kiedy wyrok się już uprawomocni, musimy wystąpić do sądu z wnioskiem o odpis wyroku wraz z klauzulą prawomocności. W przypadku kiedy zapadłe orzeczenie może być wykonane np. alimenty, należy wystąpić o nadanie klauzuli wykonalności.

Przed napisaniem wniosku musimy wiedzieć, ile stron ma wyrok. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że od każdej strony jest pobierana opłata. Opłata wynosi 6 zł za każdą stronę orzeczenia. Wniosek składamy na dzienniku podawczym lub możemy wysłać za pomocą listu poleconego. Sąd odeśle nam wyrok na wskazany przez nas adres, istnieje również możliwość odbioru w sądzie.

W sytuacji, kiedy nie zgadzamy się z treścią wyroku, co zdarza się bardzo często, to mamy termin 7-dniowy od chwili ogłoszenia wyroku na wniosek o uzasadnienie wyroku. Potem natomiast po uzyskaniu uzasadnienia musimy pamiętać o 14 dniach na złożenie apelacji.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *