Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada kolejne zmiany. Na „tapecie” po raz kolejny są rozwody

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada kolejne zmiany. Na „tapecie” po raz kolejny są rozwody

Na jednym z ostatnich posiedzeń komisji sejmowych opracowywano przepisy, które mają na celu zobowiązanie stron do nawiązania dialogu. W praktyce oznacza to obowiązkowe mediacje. Rozwiązanie to niewątpliwie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

Rozpoczynając od korzyści, lepsza komunikacja pomiędzy małżonkami powoli zaostrzyć rozwodowy konflikt lub całkowicie odwiedzie strony od rozwodu. Obligatoryjność mediacji może również korzystnie wpłynąć na przebieg sprawy rozwodowej, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że małżonkowie podczas mediacji wszystko ustalą pomiędzy sobą. Dzięki mediacjom wiele par na pewno dostrzeże widoki na utrzymanie małżeństwa, co niewątpliwie może przyczynić się, do pozytywnego trendu ratowania związków małżeńskich.

Minusy? Obowiązkowa mediacja może znacznie przedłużać i tak już długie i skomplikowane sprawy rozwodowe. Wiele par nie jest w stanie podczas mediacji dojść do porozumienia, a rozstrzygnięcie najistotniejszych spraw chcą powierzyć sądowi, nie widząc drogi do wspólnego porozumienia.


Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *