Jakie błędy popełniasz podczas rozwodu?

Jakie błędy popełniasz podczas rozwodu?

Dzisiaj kilka przestróg dla osób będących w trakcie rozwodu, dla tych którzy rozwód planują i dla wszystkich innych, którzy taką tematyką się interesują. Ponieważ rozwód to duże obciążenie i stres wskażemy dziś Państwu najczęstsze błędy popełnianie przez rozwodników, oto one:

1. Nie skupianie się nad kwestią formalną pozwu o rozwód. Mowa tu np. o nieuiszczeniu opłaty od pozwu, wskazaniu błędnego adresu pozwanego, niezałączenie odpisu aktu małżeństwa, czy urodzenia dzieci, jeżeli tak owe pochodzą ze wspólnego małżeństwa. Kiedy reprezentuje nas profesjonalny pełnomocnik, nie mamy się czego obawiać, jednak gdy robisz to sam niedopełnienie kwestii formalnej pozwu,  może spowodować poważne konsekwencje takie jak zwrot pozwu.

2. Źle napisany pozew. Co oznacza słowo „źle”? Niesprecyzowanie swoich żądań,  odnośnie winy, opieki nad dziećmi, alimentów, zabezpieczenia alimentów. Często takie błędy mają negatywny skutek na sam finał sprawy rozwodowej.

3. Twój pozew oparty jest na samych twierdzeniach a nie dowodach. Nie możesz wskazywać w pozwie, że małżonek Cię zdradza i to on jest winny rozkładu pożycia, nie argumentując tego, nie powołując świadków, dowodów.

4. Uzewnętrznianie się w mediach społecznościowych podczas trwania rozwodu. Często nie zdajemy sobie sprawy jak nasz profil na Facebooku czy Instagramie może wpłynąć na wnioski dowodowe strony przeciwnej i sami „strzelamy sobie w kolano”.

5. Występowanie w trudnej i skomplikowanej sprawie o rozwód bez pełnomocnika. Kiedy rozwód jest ciężki i skompilowany, kiedy mamy w nim orzekanie o winie rozstrzygnięcie co do opieki i kontaktów z dziećmi, łatwo o niedochowanie terminu, złe sprecyzowane żądania, oraz argumentację dowodową. Nie warto w takich sprawach ryzykować i podejmować samodzielną walkę, kiedy możemy być otoczeni profesjonalną opieką i pomocą pełnomocnika.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *