Zdjęcie męża z inną kobietą – czyli kilka słów o dowodach w sprawach rozwodowych

Zdjęcie męża z inną kobietą – czyli kilka słów o dowodach w sprawach rozwodowych

Przez święta nazbierało nam się parę pytań od naszych czytelników. Pierwsze, na które dziś odpowiadamy, brzmi:

Czy zdjęcie może być dowodem?

– Tak, może. Jednak należy pamiętać, że zdjęcie nie zawsze jest dowodem, na to, co twierdzi małżonek/małżonka w sprawie rozwodowej. Oto przykład:

Jagoda przyniosła na spotkanie w kancelarii zdjęcie swojego męża z jakąś kobietą. Wskazała, że chce, aby to zdjęcie było dołączone do pozwu jako dowód na wykazanie okoliczności, że jej mąż ma romans.

Teraz krótki opis tego, co przedstawiało zdjęcie:

Kobieta i mężczyzna (mąż Jagody) siedzą przy stoliku w restauracji, która znajduję się obok pracy męża Jagody. Siedzą naprzeciw siebie, jedzą obiad i piją kawę. Klientka chce tym zdjęciem wykazać zdradę męża… Kolokwialnie mówiąc, czy taki dowód przejdzie w sądzie? Nie sądzę! Nie zawsze to jak interpretuje zdjęcie klient, jest rzeczywistym obrazem jego małżeństwa. Kobieta ze zdjęcia może być współpracownikiem męża Jagody, klientem, kontrahentem czy zwykłą koleżanką z pracy. A utrzymywanie relacji z żadną wymienionych wyżej osób nie jest zdradą…

Zawsze staramy się prosić klienta o krytyczne spojrzenie na dany dowód. To oczywiste, że strona przeciwna będzie podważać jego wiarygodność, a sąd nie przychyli się do tego, że to dowód na zdradę męża.

Zupełnie inna sytuacja byłaby, gdyby, Jagoda przyniosła zdjęcie męża całującego inną kobietę. Bardzo często klienci są przygotowani do rozwodu, czyli przynoszą do kancelarii zdjęcia wykonane przeważnie przez agencje detektywistyczne bądź swoich znajomych.

Na następne pytanie odpowiedź jeszcze dziś! Postaramy się do nowego roku na te najważniejsze udzielić Państwu odpowiedzi. Zapraszamy do lektury.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *