Drugie urodziny bloga

Drugie urodziny bloga

Dokładnie dwa lata temu rozpoczęliśmy naszą przygodę z pisaniem bloga o rozwodach. Przez ten czas nasze teksty dotarły do kilkuset tysięcy osób w całej Polsce. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do dalszego śledzenia naszego bloga, a z okazji „urodzin” przypominamy 5 najczęściej czytanych wpisów na naszym blogu:

1. Rozwód z klasą, ale nigdy nie z kasą

Moja żona harpia! Całe życie spędziła w domu z dziećmi, nie pracowała, nie studiowała. Kupiłem dom, który teraz jest warty 400 tysięcy złotych. Sam pracowałem na utrzymanie rodziny, a ona nie robiła nic. Pranie, sprzątanie, gotowanie i wychowywanie 4 dzieci- co to za praca? Każda kobieta musi to robić i koniec kropka. Jakiś czas temu, poznałem moja nową narzeczoną, stwierdziłem, że żona to nie to…. Któregoś dnia przychodzi poczta: rozwód z orzekaniem o winie, dowody zeznania świadków i CHCE MOJEGO DOMU! Przecież to niemożliwe, sam na ten dom pracowałem jak ona rodziła dzieciaki.. Jakim prawem ?

2. Emigracja, zdrada i rozwód

Adam wyjechał za „chlebem”. Najpierw miał przylatywać do rodziny regularnie, później a to loty nie pasowały, a to bilety drogie. Aż te drogie bilety okazały się nową koleżanką z pracy. Pieniądze dla rodziny w Polsce też nagle się skończyły bo podwójne życie kosztuje. Adam postanowił zostawić żonę, a że była ponad tysiąc kilometrów od niego przyszło mu to z dużą łatwością. Najbardziej żonę Adama bolało to, że nie potrafił przyjechać porozmawiać, tylko zerwał z nią kontakty, nie zaprzątając sobie głowy formalnościami. Regularnie dodawał zdjęcia z nową partnerką w objęciach, a to z restauracji, a to z wycieczek. Ustawił sobie nawet status związku zaręczony…

3. Jasiu jest przeziębiony, Jasiu nie może, ma wycieczkę, urodziny kolegi…

Rozwód był ponad rok temu, kontakty z dzieckiem zostały ustalone na co drugi weekend w miesiącu od soboty godziny 12:00 do niedzieli godziny 15:00. Tylko, że nasz klient, nie widział syna od paru miesięcy. W każdy sobotni ranek dostawał SMS od żony o treści : „ Jasiu nie może się spotkać jest przeziębiony”, „Jasiu ma dziś urodziny kolegi”, „Jasiu jest na wycieczce”, „Jasiu nie chce się spotkać, „Jasiu jedzie ze mną na wycieczkę, „Jasiu jedzie ze mną do mojej rodziny”. Niestety powyższe wiadomości nie miały charakteru incydentalnego, jednorazowego, gdyż były wysyłane do klienta w każdą sobotę na godzinę przez ustalonym kontaktem z dzieckiem. Tylko, że sytuacja wyglądała inaczej…Jasiek nie chorował, nie miał wycieczek tylko siedział w domu i płakał a mama mówiła, że tatuś znów nie miał czasu przyjechać…

4. Mama walczy, tata walczy, a ofiarą jestem ja

Anielka, ośmiolatka, uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej. Zadbana, wesoła dziewczynka, co wakacje jeździła za granice z rodzicami, w każde ferie obozy narciarskie. Wyniki w nauce rewelacyjne. Anielka była lubiana w szkole, miała trzy bliskie przyjaciółki, a rok temu rodzice spełnili jej największe marzenie- kupili przyjaciela pieska rasy mops. Miała również cudowną nianie, opiekowała się nią gdy rodzice dużo pracowali. Właśnie pracowali, pracowali i oddalali się od siebie… Najpierw coraz częstsze awantury, później mama poznała nowego przyjaciela, a tata nową przyjaciółkę – dla małej zaczęło się piekło. Tata się wyprowadził, a do mamy wprowadził się nowy chłopak i to wszystko wydarzyło się w ciągu 2 tygodni. Nikt z nią nie rozmawiał, nikt nie tłumaczył, nie pytał o zdanie. Zaczęła się wielka szarpanina o Anielkę. Była ‚porywana’ raz przez tatę, gdy przebywała u mamy, raz przez mamę, gdy przebywała u taty.

5. Prawdy o mężu dowiesz się z Facebooka

Wielokrotnie słyszała jak odbierał telefony ściszając głos, widziała jak oddalają się od siebie, ale to czy mąż ją zdradza postanowiła sprawdzić, dopiero po tym jak koleżanka-koleżanki zauważyła wizerunek jej męża na zdjęciach u swojej koleżanki na Facebooku. Wiedziała, że mężczyzna na zdjęciach ma żonę i to od niedawna… postanowiła więc poinformować ją o tym. Nieświadomy niewierny mąż, który nie posiadał konta na portalu społecznościowym nie wiedział, że jego kochanka tak ochoczo dzieli się swoim szczęściem z całym światem(zdjęcia ze wspólnych weekendów, kolacji wyjść do kina, profil konta publiczny).

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *