Jak zdradzają Polacy? Statystyki rozwodowe

Jak zdradzają Polacy? Statystyki rozwodowe

Monogamia (stgr. μονογαμία, od μόνος: monos – jeden i γάμος: gamos – małżeństwo) – najbardziej rozpowszechniony typ związku małżeńskiego, w którym jeden mężczyzna związany jest trwale z jedną kobietą (definiowane również jako małżeństwo tylko z jedną osobą naraz), dając początek rodzinie. Monogamiczność związku oznacza ich wyłączną relację małżeńską na wszystkich płaszczyznach: społecznej, prawnej, duchowej, emocjonalnej, jak i biologicznej, seksualne.

Wpis zaczynamy nietypowo bo od definicji bardzo ważnej w kontekście spraw rozwodowych. Zapewne jesteście Państwo już po lekturze naszego cyklu „Porady na zdrady”, dla tych którzy nie czytali zapraszamy:

Dziś kilka słów o statystykach rozwodowych. Nie bez powodu wyżej widnieje definicja monogamii. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki Społecznej na ponad 700 osób w przedziale wiekowych od 18 do 50 lat, cztery na dziesięć zdradziło swojego współmałżonka. Analizując statystyki z lat poprzednich tendencja niewierności rośnie.

Według danych z raportu „Seksualność Polaków 2017” względem poprzednich lat przybyło przede wszystkim osób zdradzających tuż po ślubie.

W jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do zdrady?

  • 26% dopuściło się zdrady po spożyciu dużej dawki alkoholu,
  • 24% w czasie urlopu bez partnera/partnerki
  • 17% w czasie podróży służbowej
  • 15% w biurze/zakładzie pracy
  • 13% w klubie/na dyskotece
  • 11% podczas wyjazdu integracyjnego z pracy
  • 10% podczas wyjazdu zarobkowego za granicę

Jak wynika z badań GUS niezmiennie od kilku lat jako najczęstsza przyczynę rozwodu małżonkowie deklarują: niezgodność charakterów, zdradę, alkoholizm. I tu właśnie definicja monogamii wpisuję się znakomicie.

Dane pochodzą z badań GUS oraz raportu „Seksualność Polaków 2017”

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *