Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero rozwód…

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero rozwód…

Anna i Paweł małżeństwo z 10 letnim stażem. Anna chce złożyć jak najszybciej pozew o rozwód. Paweł biznesmen z ogromną firmą, nie ma już „głowy do małżeństwa”. Dzieci nie mają bo Paweł nie chce. Anna czuję się nieszczęśliwa i samotna, chociaż opływa w luksusach, chce normalnie żyć. Pragnie mieć dziecko, niestety z mężem to niemożliwe… Mąż przestał z nią współżyć w obawie, że zajdzie w ciążę. Sytuacja trwa od 1,5 roku… Anna podejrzewała nawet, że mąż kogoś ma, ale w zasadzie nigdy nie dowiedziała się prawdy. W małżeństwie czuję się samotnie, czasem nie widuje męża tygodniami. Mąż powiedział jej ostatnio, że już jej nie kocha, jest z nią z czystej wygody. Po co w tym tkwić, skoro mogę ułożyć jeszcze sobie życie i mieć dzieci – pomyślała Anna i zażądała rozwodu.

Tak w tej historii nie ma przemocy, zdrady, narkotyków i alkoholu. To zwyczajna historia rozwodowa jakich wiele, i dlatego warto ją Państwu przedstawić. Nie każdy rozwód to dramatyczna walka o dzieci, czasem nawet życie, nie każdy rozwód to strach z przemocą w tle. Niezgodność charakterów, niemożność dojścia do porozumienia w najprostszych sprawach życia codziennego, rozbieżne pojmowanie małżeństwa i inne plany na przyszłość- tak to zdarza się, to wielu parom. Dziś opowiemy o „łagodniejszym rozwodzie”, co prawda odmowa współżycia to przesłanka do rozwodu z orzeczeniem o wyłącznej winie męża Anny, jednak kobieta zdecydowała się na rozwód bez orzekania o winie.

Więcej o zawinionym działaniu lub zaniechaniu, które jest następstwem rozwodu z orzeczeniem o wyłącznej winie pisałam tutaj: Mój mąż narkoman w garniturze

Anna chce złożyć pozew i załatwić wszystko szybko i sprawie. Jedyne o co zamierza walczyć to o sprawiedliwy podział majątku. Wie, że mąż też będzie pragnął „wolności” i zgodzi się na rozwód.

Analizując rozwód bez orzekania o winie, warto również przypomnieć Państwu wpis : „Parę słów o Rozwodzie w zgodzie

„Rozwód bez orzekania o winie jest możliwy na zgodny wniosek stron. Pamiętajmy, że to nie oznacza, iż otrzymujemy taki rozwód „od ręki”, gdyż Sąd w pierwszej kolejności bada czy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Małżonkowie wnosząc żeby sąd zaniechał orzekania o winie, liczą na szybkie „załatwienie” sprawy rozwodowej. Nie da się ukryć, że rozwody z orzekaniem o winie często trwają parę lat. Rozwód może być na pierwszej/drugiej rozprawie, gdyż sąd nie przeprowadza długotrwałego postępowania dowodowego co na pewno jest dużym plusem. Jeżeli posiadamy małoletnie dzieci i mamy ustalone z mężem/żoną jak będzie wyglądała opieka nad nimi, warto również do pozwu dołączyć porozumienie dotyczące wykonywania władzy rodzicielskiej pomiędzy małżonkami. Jeżeli chodzi o koszty rozwodu bez orzekania o winie, to niewątpliwie są znacznie niższe. Po zakończeniu sprawy otrzymujemy zwrot 300zł czyli połowy wpisu stałego opłaty od pozwu który wynosił 600zł”.

Anna zdecydowała się rozstać szybko i w możliwie najłatwiejszy sposób. Nie zawsze się tak da, czasem po prostu trzeba walczyć o siebie, o dzieci i o każdy grosz. I z tą refleksją pozostawiamy Państwa.

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *