Mój mąż narkoman w garniturze…

Mój mąż narkoman w garniturze…

„Na początku nasze małżeństwo było zupełnie zwyczajne. Borykaliśmy się z problemami codziennymi, goniliśmy jak każdy za pieniędzmi i wychowywaliśmy wspólnie syna. Po 2 latach mąż dostał w pracy awans – spełniły się nasze marzenia o stabilizacji finansowej. Zaczęły się duże pieniądze, ale i brak czasu dla rodziny. Wszystko to tłumaczone było dużą ilością nowych obowiązków i obciążeniem psychicznym. Nadgodziny okazały się imprezami z nowymi podwładnymi. Dużo mamy pracy to i dobra zabawa musi być- tak się tłumaczył. Coraz częściej bywał nieobecny, a jak już pojawiał się w domu był agresywny! Robił awantury próbował rękoczynów, za każdym razem jak mówiła mu, że coś brał. Bo przecież widziałam jego zachowanie, brał narkotyki. Kiedyś odurzony narkotykami zabrał syna ze szkoły wywiózł do lasu na wycieczkę, na której zupełnie stracił kontakt z rzeczywistością. Syn zapłakany zadzwonił na policję po ratunek. Dodam, że syn ma 7 lat. Kiedyś narkotyki brał nawet przy dziecku. Nikt nie chciał mi wierzyć, narkoman w drogim garniturze? Przecież narkotyki biorą tylko nastolatki i margines społeczny. Postanowiłam już więcej się nie martwić o bezpieczeństwo syna i swoje, biorę rozwód z orzeczeniem o jego winie!”

Przerażające prawda? Coraz więcej jest alkoholików, narkomanów i sprawców przemocy domowej w tzw. garniturach. W pracy profesjonalni, dobrze sytuowani, powszechnie poważani, a w domu tyrani!

Kilka słów o rozwodzie z orzeczeniem o wyłącznej winie męża/żony. Na co powinna przygotować się autorka powyższych słów?

Decydując się na rozwód z orzeczeniem o winie musimy być przygotowani na to, że Sąd będzie ustalał czy postępowanie małżonka naruszyło przepisy prawa, obowiązki małżeńskie a także normy prawne wynikające z ogólnych zasad współżycia społecznego. Zbada umyślność działania małżonka. Warto również wskazać, iż zawinione zachowanie może być zarówno działaniem jak i zaniechaniem małżonka. Co możemy nazwać zawinionym działaniem lub zaniechaniem? Niewierność małżeńska ( o niej bliżej w cyklu porady na zdrady), uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających, opuszczenie małżonka, stosowanie przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej, odmowę współżycia.

Wnosząc pozew o rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie małżonka musimy wiedzieć, że każde nasze twierdzenie zawarte w pozwie musi być podparte dowodami. Nie będę Państwu po raz kolejny przypominać tematykę dowodów w sprawie o rozwód. Możecie przeczytać więcej na ten temat tutaj: Dowody w sprawie rozwodowej

Niewątpliwie zachowanie męża bohaterki tego tekstu jest zawinionym działaniem. Żądanie rozwodu z orzeczeniem o wyłącznej winie w tej sytuacji będzie w pełni uzasadnione. Wbrew pozorom narkomanie nie jest ciężko udowodnić. W dzisiejszych czasach bardzo powszechne są testy na narkotyki. Ponadto, bohaterka tekstu może liczyć na zaznania świadków oraz raporty z interwencji policji z awantur domowych.

Kancelaria Kraków

Jeden komentarz “Mój mąż narkoman w garniturze…

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *