Porady na zdrady – część trzecia

Porady na zdrady – część trzecia

To już ostatni wpis z tej serii, gdyż nie chcemy Państwa zanudzać jednym tematem. W pierwszym wpisie naszego cyklu obiecałam, że przypomnimy Państwu tematykę dowodów w sprawach rozwodowych a dokładniej zastanowimy się jak udowodnić zdradę.

Bardzo często przychodzą do naszej kancelarii klienci zdecydowani na rozwód z orzeczeniem o winie męża/żony i jako powód podają zdradę. Niekiedy zdarza się, że przynoszą od razu dowody zdrady. Co najczęściej to jest? Wydruki rozmów na Facebooku czy innych portalach, wydruki SMS, czy wydruki kont męża/żony na portalach randkowych. Tak, żyjemy w takich czasach, że zdradę udowodnić nietrudno, trzeba jednak robić to z rozwagą.

Kiedyś nasza klientka przyniosła nam plik ok. 100 zdjęć męża z różnymi kobietami. Zapytana skąd je ma powiedziała, że od prywatnego detektywa. Innym razem zdradzony mąż zgrał z komputera żony jej intymne zdjęcia z kolegą z pracy, które były w jednym z folderów na pulpicie. Innymi dowodami niezwykle pomocnymi są zeznania świadków np. kolega z firmy żony, który widział co dzieję się na wyjeździe integracyjnym, czy sąsiad, który widział męża w objęciach innej kobiety. Przykłady oczywiście które podaję są dosadne, ale w ten sposób najłatwiej zobrazować, kto powinien być powoływany na świadka. Pamiętajmy, jeżeli chcemy, aby świadkiem była nasza mama, która od zawsze nie darzyła sympatią zięcia, a która nie widziała go z kochanką i nic nie wie o zdradach, to zastanówmy się, co takie zeznania mogą wnieść do sprawy.

W dobie internetu, komputerów i social media nikt nie jest anonimowy, tak naprawdę pokuszę się o stwierdzenie, że to dzięki tym „machinom współczesności”, najwięcej zdrad wychodzi na jaw, ale podkreślam po raz kolejny starajmy się zawsze zachowywać rozważnie, szczególnie jeżeli chodzi o załączanie do pozwu dowodów zdrady.

Ważne!

W przypadku zdrady, gdy drugi małżonek wiedział o tym fakcie, a pomimo tego nadal kontynuował pożycie małżeńskie, to nie będzie mógł się powołać później na zdradę jako przejaw rozkładu pożycia małżeńskiego. W takiej sytuacji zdrada nie ma bezpośredniego wpływu na pożycie, jeżeli ono utrzymywało się nadal pomimo wiedzy małżonka.

Dlaczego po raz kolejny o tym przypominamy?

Całkiem niedawno klientka po wieloletnich zdradach męża po raz kolejny zdecydowała się na rozwód. Dlaczego po raz kolejny? Za każdym razem wycofywała pozew, wybaczała mężowi albo po prostu godziła się z tymi zdradami. Przez ostatni rok mąż już przestał się ukrywać, klientka pomimo że wiedziała o jego nowym „związku” nie złożyła pozwu, i żyła z mężem. Teraz zdecydowała się zakończyć małżeństwo. Pozew miał być z orzeczeniem o wyłącznej winie męża przyczyna zdrada. Niestety z orzeczeniem o winię męża może być ciężko, gdyż świadomie przez rok kontynuowała małżeństwo z mężem, jeździła z nim na wakacje pomimo, iż wiedziała o zdradach.

Zapraszam Państwa na kolejne wpisy, na razie o zdradach już dość 🙂


Seria porady na zdrady:

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *