Prawdy o mężu dowiesz się z Facebooka

Prawdy o mężu dowiesz się z Facebooka

Niedawno przeglądając popularne kobiece portale, mój wzrok przykuł napis „Jak wykryć zdradę”. Jako, że zdrada to bardzo częsta przyczyna rozwodu, kliknęłam. Testy zdrady, programy szpiegowskie w komórce i na komputerze, prywatny detektyw… tak to rzeczywistość! Pod obszernym artykułem przeczytałam komentarz, jak domyślam się młodej kobiety, która pisała że jej mąż kierowca w firmie spedycyjnej zdradzał ją prawdopodobnie już miesiąc po ślubie! Wielokrotnie słyszała jak odbierał telefony ściszając głos, widziała jak oddalają się od siebie, ale to czy mąż ją zdradza postanowiła sprawdzić, dopiero po tym jak koleżanka-koleżanki zauważyła wizerunek jej męża na zdjęciach u swojej koleżanki na Facebooku. Wiedziała, że mężczyzna na zdjęciach ma żonę i to od niedawna… postanowiła więc poinformować ją o tym. Nieświadomy niewierny mąż, który nie posiadał konta na portalu społecznościowym nie wiedział, że jego kochanka tak ochoczo dzieli się swoim szczęściem z całym światem. (zdjęcia ze wspólnych weekendów, kolacji wyjść do kina, profil konta publiczny). Młoda kobieta opisując swoją historię napisała, że była chyba w takim samym szoku, jak jej mąż, który nie wiedział, że jest częstym gościem na Facebooku swojej kochanki.

Jak wskazują screeny, mąż zdradzał ją już 26 dni po ślubie. Kobieta bardzo szybko złożyła pozew rozwodowy. Postanowiła również udowodnić winę swojego męża, zdecydowała się nawet wynająć prywatnego detektywa, który miał zrobić mężowi zdjęcia podczas jego wyjazdów z kochanką. Czy screeny z Facebooka i zdjęcia detektywa można wykorzystać w sprawie rozwodowej?

Oczywiście, że tak! Pamiętajmy, iż wszystkie dowody, które zawieramy w pozwie o rozwód mają za zadanie wykazać okoliczności oraz podeprzeć wszystkie nasze twierdzenia. Jeżeli w pozwie wskazujemy, że przyczyną rozpadu pożycia małżeńskiego jest niewierność należy powołać dowody na tę okoliczność. Katalog dowodów w oparciu o przepisy kodeksu postępowania cywilnego a uściślając o art. 309 k.p.c., nie jest katalogiem zamkniętym. W praktyce jednak najczęściej na sali rozpraw powoływane są dowody z przesłuchania stron, z przesłuchania świadków, z dokumentów- które możemy podzielić na prywatne i urzędowe, opinie wydane przez biegłych specjalistów, badanie przed sądowym zespołem specjalistów, oraz inne środki dowodowe np. raport z działań prywatnego detektywa. Raport agencji detektywistycznej szczególnie popularny jest w sytuacji, gdy jeden z małżonków chce dowieść winy drugiego. (przypadek, opisany wyżej). Dotyczy to również wydruków z portali społecznościowych, zdjęcia czy wpisy mogą pomóc nam w postępowaniu dowodowym wykazać winę męża/żony. Ciekawe ile czasu bohaterka tekstu nie wiedziałaby o zdradach męża, gdyby nie Facebook?

Kancelaria Kraków

2 komentarze “Prawdy o mężu dowiesz się z Facebooka

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *