Porady na zdrady

Porady na zdrady

Całkiem niedawno w kinie przed seansem na który się wybrałam, został wyemitowany zwiastun nowego polskiego filmu „Porady na zdrady”. Zaświeciła mi się w głowie przysłowiowa lampka, że ta kwestia rzadko jest poruszana na blogu. Zupełnie nie wiem dlaczego, bo zdrada to jedna z głównych przyczyn rozwodów w Polsce.

Mnóstwo mężczyzn i kobiet przychodzi do kancelarii, chcąc złożyć pozew o rozwód i jako główny powód rozpadu małżeństwa wskazują: koleżankę męża z pracy czy przyjaciela żony z dzieciństwa. Oczywiście to są przykłady, gdyż to z kim najczęściej dochodzi do zdrady małżeńskiej, według badań nie jest dokładnie sprecyzowane.

Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w związku małżeńskim co wynika z Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego.

Art. 23. Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności oraz do współdziałania dla dobra rodziny, którą przez swój związek założyli.

Zobrazujmy temat zdrady na przykładzie Agnieszki 36 latki. Po 7 latach małżeństwa dowiedziała się, że jej mąż ma romans ze swoją sekretarką(jakież to typowe, nie tylko w filmach). Prowadził podwójne życie od 2 lat! Agnieszka po pierwszym szoku, postanowiła złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie męża. Mąż oczywiście powiedział jej, że rozwodu nie dostanie, a już na pewno nie z jego winy bo przecież z nią był cały czas i teraz zostawi kochankę. To tak nie działa!- nie ma znaczenia czy mąż Agnieszki odszedłby od niej i żył z inna kobieta, oraz czy zamierza nadal kontynuować swoją „znajomość”.

Mąż i żona powinni działać wspólnie dla dobra rodziny, którą stworzyli decydując się zawrzeć związek małżeński. Oczywistym jest, że romans z sekretarką nie jest niczym co można nazywać mianem działania „dla dobra rodziny”. Zdrada niewątpliwie przyczynia się do zerwania więzi pomiędzy małżonkami. Mało tego jest to przesłanka, która może uzasadnić rozwód z orzeczeniem o winie osoby, która dopuściła się tego czynu. Nie ma znaczenia czy to dwuletni związek z sekretarką czy jednorazowy jak to często się mówi „wybryk”. Takie zdarzenia determinują trwały i zupełny rozkład związku małżeńskiego.
Agnieszka zamieszkała w swojej kawalerce, ucięła kontakt z mężem i zbiera dowody na potrzeby sprawy rozwodowej, bo jak się okazało mąż wcale nie zamierzał zerwać relacji ze swoją pracownicą. Skąd dowody? Maż Agnieszki prowadzi bogate w zdjęcia i filmy konto społecznościowe, wrzuca na nie zdjęcia z nową partnerką nie zważając, że jeszcze nie są po rozwodzie. Mąż na rozwód z orzeczeniem o jego winie się absolutnie nie zgadza bo przecież „nie odszedł od żony”.

Dziś żeby Was nie zamęczać pierwsza część cyklu „Porady na zdrady” – tytuł cyklu to inspiracja filmowa. A w kolejnej części opiszemy jak udowodnić zdradę podczas sprawy rozwodowej i jak orzeczenie o winie żony/męża ma wpływ na nasze życie. Zapraszamy 

Kancelaria Kraków

Jeden komentarz “Porady na zdrady

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *