Czy macie przepis jak się dobrze rozwieść?

Czy macie przepis jak się dobrze rozwieść?

Zaskoczeni tym pytaniem, musieliśmy przemyśleć parę kwestii. Autorkę pytania przepraszamy za zwłokę. W dzisiejszym wpisie krótki poradnik jak się rozwieść i nie zwariować. Nie ma przepisu ale mamy dla Was po raz kolejny garść przydatnych rad. Nie czuję się ekspertem z dziedziny psychologii, dlatego te punkty potraktujcie jako spostrzeżenia, z którymi w naszej kancelarii spotykaliśmy się przy okazji prowadzenia różnych spraw rozwodowych:

  • Podejmując decyzje o rozwodzie, postarajcie się dojść do porozumienia chociaż w jednej kwestii „dzieci”. Zastanówcie się jak przeprowadzić ich przez ten bolesny moment. Skorzystajcie z pomocy psychologa dziecięcego jeżeli uważacie, że to jest konieczne. Dlaczego zawsze porady zaczynamy od tematu dzieci? Bo z perspektywy pracy w kancelarii widzimy, że to one najbardziej cierpią na rozwodach swoich rodziców. Starajmy się sprawy rozwodowe rozgraniczyć z opieka i kontaktem z dziećmi drugiego małżonka. Nasza złość na męża/żonę nie może przejawiać się ograniczaniem mu/jej kontaktu z dziećmi. Temat DDRR podejmowany na blogu był już dwa razy. Polecam kolejny raz zapoznać się z tą tematyką: dorosłe dzieci rozwiedzionych rodziców. Od nas zależy jak rozwód wpłynie na przyszłość naszych dzieci.
  • Zachowajmy umiar w naszych emocjach. Awantury krzyki, kłótnie rękoczyny pomiędzy rozwodzącymi się małżonkami nic nie dadzą. (szczególnie te w obecności dzieci) Niejednokrotnie wzburzona małżonka/małżonek rzucają się na męża/żona z pięściami. Wszczynają awantury, zastanówcie się jak takie zachowanie może wpłynąć na przebieg Waszej sprawy rozwodowej?
  • Uważajmy na to co wrzucamy na portale społecznościowe, uważajmy na to co mówimy o mężu/żonie. Wyzwiska i oczernianie męża/żony może skończyć się dla nas sprawą karną w sądzie.
  • Jeżeli nie możemy od dłuższego czasu się dojść do porozumienia co do ważnych kwestii rozwodowych takich jak: dzieci, majątek, korzystanie z mieszkania może warto pomyśleć o mediacjach? Czasem mediacja pozwala szybciej zakończyć konflikt pomiędzy małżonkami.
  • Skup się na sobie. Nie żyj tylko rozwodem Nie myśl nieustająco „jak dopiec mężowi/żonie”. Zachowaj klasę.

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *