Mój mąż ma chłopaka

Mój mąż ma chłopaka

To nie błąd w tytule, tylko historia małżeństwa Pani Lilianny i Grzegorza. Małżeństwo z Grzegorzem ma dość krótki staż. Grzegorz po paru miesiącach spotykania się z Lilianna nalegał na ślub. Zgodziła się. Niestety już od początku trwania małżeństwa nie układało się dobrze pomiędzy bohaterami tekstu. Pomimo że Lilianna kochała Grzegorza nie czuła, żeby była pomiędzy nimi więź uczuciowa. Mąż bardzo się oddalał od niej, po paru poważnych rozmowach o przyszłości rodziny stwierdził, że nie chce posiadać dzieci. Małżonków nie łączyła też wieź fizyczna gdyż Grzegorz zawsze tłumaczył, że jego zachowanie wynika z tego, że ma dużo pracy i nie ma nastroju. Więzi fizycznej pomiędzy małżonkami również praktycznie nie było już od początku trwania związku. Lilianna czuła że ma męża, który żyje z dala od niej. Wszystko to zaczęło niepokoić Lilianę, która postanowiła zawalczyć o swoje małżeństwo.

W pewne czwartkowe popołudnie postanowiła zrobić mężowi niespodziankę w pracy. Męża nie zastała a sekretarka z kpiną, powiedziała jej żeby poszła do pobliskiej restauracji. Liliana ani chwili się nie wahając weszła do restauracji w której miał przebywać mąż. To był najgorszy dzień w jej życiu… zobaczyła męża całującego swojego kolegę z pracy. Świat wtedy się jej zawalił… Mąż nawet jej nie tłumaczył, mówił że kocha kolegę i że wziął ślub tylko dla świętego spokoju, gdyż jego rodzina naciskała na niego, prosiła żeby się ustatkował i ożenił. Później okazało się że Związek z kolegą trwał długo przed ślubem z bohaterką naszego tekstu. Lilianna poczuła się bardzo oszukania i postanowiła się rozwieść. Wyprowadziła się z domu i nie utrzymuje od paru miesięcy kontaktów z mężem.

Rozwód z homoseksualistą to coraz częściej występujące zjawisko szczególnie w dużych ośrodkach miejskich. Bardzo często zdarza się, że żona ma kochankę albo jak w powyższej historii mąż kochanka. Dla małżonka który został zdradzony niewątpliwie to traumatyczne przeżycie. Co w takich sytuacjach jest najważniejsze? Sąd orzeka rozwód jeżeli nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. W tej sytuacji jest to niewątpliwe. Niedobór pożycia seksualnego w niniejszym przypadku ma bardzo istotny wpływ na funkcjonowanie prawidłowych więzi charakteryzujących małżeństwo. Rozważając tę kwestie warto wskazać pojęcie zawinionego zachowania lub zaniechania małżonka. Jest to takie zachowanie które narusza przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego, co jest konsekwencją później trwałego i zupełnego rozkładu małżeństwa. Odmowa współżycia możemy zaliczyć do zawinionego działania lub zaniechania małżonka.

Lilianna zastanawia się jeszcze czy złożyć pozew z orzekaniem o winie męża czy bez orzekania.

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *