5 błędów, które najczęściej popełniamy rozwodząc się

5 błędów, które najczęściej popełniamy rozwodząc się

Ponieważ cykl „5 rzeczy” bardzo przypadł Państwu do gustu, dziś kolejny wpis z tej serii. Opiszemy 5 najbardziej powszechnych błędów, które popełniane są podczas rozwodu:

1. W pierwszej kolejności najgorszy z możliwych błędów! Czynienie dziecka kartą przetargową w konflikcie z małżonkiem to największy problem, z którym spotykamy się w praktyce pracy kancelarii. Podczas wzajemnej walki rodzice zapominają o dobru dziecka, ograniczają kontakty z drugim rodzicem, wszczynają awantury przy dziecku, grają na emocjach dziecka.

2. Zatajanie kluczowych informacji, przed pełnomocnikiem. Bardzo często zdarza się, że klient przychodząc do kancelarii i nie mówi o bardzo istotnych faktach, które dotyczą prowadzonej sprawy rozwodowej. Brak szczerości przed pełnomocnikiem może prowadzić do poważnych konsekwencji. Pełnomocnicy bardzo często są zaskakiwani na sali sądowej, nie mając czasu na przeanalizowanie danej sytuacji. Pamiętajmy, że brak całkowitej szczerości przed swoim pełnomocnikiem to nic innego jak działanie na swoją własną niekorzyść.

3. Nigdy nie traktuj swojego dziecka jako pośrednika w rozwiązywaniu i załatwiany swoich spraw z mężem/żoną. Nie przekazuj przez niego informacji, nie kontaktuj się za jego pośrednictwem. Takie zachowanie nie służą dziecku, które i tak bardzo przeżywa rozstanie rodziców.

4. Pamiętaj o mediach społecznościowych. Każdy Twój ruch na Facebooku czy innym portalu, może być bacznie obserwowany przez małżonka, co może mieć ogromne skutki w sprawie rozwodowej. Każde zdjęcie, zameldowanie czy status może mieć znaczenie dla postępowania dowodowego.

5. Każdemu rozwodowi towarzyszą emocje, warto jednak nie kierować się nimi na sali sądowej. Niejednokrotnie zachowanie klientów na sali rozpraw bardzo wpływa na sprawę. Warto czasem trzymać emocje na wodzy, zachować spokój i korzystać z rad pełnomocnika. Awantura na sali rozpraw nie jest na naszą korzyść!

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *