Emigracja, zdrada i rozwód

Emigracja, zdrada i rozwód

Małe miasteczka – duże bezrobocie, chociaż to nie reguła bo w dużych miastach tez jest ciężko z pracą. Co w takich sytuacjach robią Polacy? Kierunek Europa Zachodnia… a jak to się ma do naszych rozwodów? Już tłumaczę! Ile mamy rozwodów przez emigrację? Sprawdzę statystyki dokładnie i opublikuję na blogu, ale wierzcie, że bardzo dużo. Dziś o zdradzie jako przyczynie rozwodów w Polsce. Emigracja to tylko historia w tle.

Chodzi tu konkretnie o sytuację kiedy mąż wyjeżdża za granicę i to jest początek końca małżeństwa pewnej pary. Adam wyjechał za „chlebem”. Najpierw miał przylatywać do rodziny regularnie, później a to loty nie pasowały, a to bilety drogie. Aż te drogie bilety okazały się nową koleżanką z pracy. Pieniądze dla rodziny w Polsce też nagle się skończyły bo podwójne życie kosztuje. Adam postanowił zostawić żonę, a że była ponad tysiąc kilometrów od niego przyszło mu to z dużą łatwością. Najbardziej żonę Adama bolało to, że nie potrafił przyjechać porozmawiać, tylko zerwał z nią kontakty, nie zaprzątając sobie głowy formalnościami. Regularnie dodawał zdjęcia z nową partnerką w objęciach, a to z restauracji, a to z wycieczek. Ustawił sobie nawet status związku zaręczony…

Żona Adama postanowiła złożyć pozew. Dowiedziała się o zdradzie i uznała, że nie ma na co czekać. Omawiając sytuacje żony Adama warto wskazać, iż niedochowanie wierności przez męża jest kluczowe w przypadku sprawy rozwodowej. Zdrada niewątpliwie jest przesłanką do orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy małżonka/małżonki. Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, które stanowią, że małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Oboje są zobowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności. Powinni razem współdziałać dla dobra rodziny, którą przez swój związek założyli. Niewierność małżeńska może prowadzić do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, a w konsekwencji do rozwodu. W przypadku żony Pana Adama, która chce rozwodu z wyłącznej winy męża oraz alimentów najważniejsze są dowody. Na szczęście nie będzie problemu z dowodami: zdjęcia z nową partnerką z Facebooka będą bardzo przydatne na poczet sprawy rozwodowej.

Ważne: W przypadku zdrady, gdy drugi małżonek wiedział o tym fakcie, a pomimo tego nadal kontynuował pożycie małżeńskie, to nie będzie mógł się powołać później na zdradę jako przejaw rozkładu pożycia małżeńskiego. W takiej sytuacji zdrada nie ma bezpośredniego wpływu na pożycie, jeżeli ono utrzymywało się nadal pomimo wiedzy małżonka.

Kancelaria Kraków

5 komentarze “Emigracja, zdrada i rozwód

 1. Marteczka

  Klasyka. Pół Podhala ma taką sytuację, tylko nie wszyscy się decydują na rozwód bo „co ludzie powiedzą”. I siedzą matki z dziećmi w wielkich domach, które zaczęli budować na początku emigracji męża, a ten się buja nie wiadomo z kim i nie wiadomo gdzie.

  1. MARIA

   Swieta prawda znam takiego jednego za granica siedzi dom buduje przyjezdza do zony a kochanka na boku:) do której jezdził zawozac dzieci do przedszkola (szkoły)a żona nic nie wie do dzisiaj….!!!!! szkoda tylko tych córek ! i zonki bo jest sliczną kobieta….! a ten blondas kawal frajera! pozdro D ! C!

 2. Jolanta

  I teraz pytanie jak takiego zmusić do płacenia alimentów. Wyjechał, pracuje na czarno, często nawet nie wiemy gdzie tak właściwie mieszka. No i co nam z zasądzonych alimentów jak nie można ich odzyskać?!?!?!?!!?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *