I że pośledzę Cię, aż do rozwodu

I że pośledzę Cię, aż do rozwodu

Każdy wtorek 21:30, tysiące, a nie w zasadzie nawet miliony Polaków zasiadało przed telewizorem. Powód ? Jedna z komercyjnych stacji emitowała popularny serial, nie bójmy się nazwać wprost obyczajowy, bo prawniczy to zbyt wielkie słowo. Piosenka z czołówki Amy Macdonald obwieszczała, że zaczynamy 45 minut z Agatą- piękną, mądrą i przebojową Panią adwokat ze stolicy.  I ja czasem przyznaje, że z kubkiem ciepłej herbaty oglądałam. Raz było lepiej raz gorzej, ale dziś nie o tym. Nie chce tu wdawać się w recenzję serialu, a jedynie skupić się na odcinku, który zapadł mi w pamięć. Nie pamiętam, imion bohaterów ani w którym było  to sezonie, ale zwróciłam uwagę ten odcinek ze względu na tematykę rozwodową. Tytułowa bohaterka, bardzo często korzystała z usług prywatnego detektywa-Plucińskiego, który zbierał dowody na zdradę małżeńską, czy też pomagał w wielu innych sprawach. Wyglądało to tak: śledził, podsłuchiwał, szukał stosownych dokumentów, a gotowe raporty przynosił do kancelarii Agaty. Ten odcinek przyznaję się, troszkę mnie zainspirował do dzisiejszego wpisu.
Dzisiaj będzie o DOWODACH W ROZWODZIE. Mają one szczególne znaczenie, gdy chcemy aby rozwód został orzeczony z wyłącznej winy małżonka. Najczęściej na rożnych forach poruszany jest temat dowodu; ze zdjęć, z nagrań, z zeznań świadków oraz dowód w postaci zeznania detektywa, którego wynajęliśmy np. do śledzenia niewiernej żony/męża. Generalnie wyżej wymienione dowody najbardziej interesują osoby planujące rozwód z winy żony/męża. Na naszym blogu omówimy istotę każdego z tych dowodów, jednak dziś chciałbym się skupić na Agencjach Detektywistycznych, które świadczą szerokiego rodzaju wachlarz usług związanych z rozwodami.
Pisząc ten tekst, zrobiłam mały ‚research’,  dotyczący agencji detektywistycznych. Bardzo zdziwiła mnie ich liczba, nie sądziłam, że tego rodzaju usługi mają tak szeroki rynek. Pamiętam, że nasza kancelaria a właściwie nasi klienci też współpracowali z paroma agencjami detektywistycznymi. Jak wygląda współpraca z taką agencją ? Detektyw, który zajmuje się sprawą sporządza raporty na potrzeby późniejszej rozprawy rozwodowej. Sąd przeważnie akceptuje wszystkie dowody zdrady zawarte w takim raporcie. Często prywatny detektyw, zostaje również powołany na świadka. Istotą pracy takiego detektywa jest ustalenie czy wystąpiła zdrada małżeńska. Prywatny detektyw ustala tożsamość kochanka/kochanki, miejsce zamieszkania, czas w którym niewierny małżonek przebywa poza domem. Często detektyw dowodzi, że małżonek ukrywa status majątkowy. Detektyw jednak przede wszystkim ustala, czy małżonek przebywa w nieformalnym związku, a także stara się dotrzeć do potencjalnych świadków. Ważne, aby podpisując umowę z detektywem pamiętać, iż zebrane przez niego dowody nie mogą być zebrane poprzez działanie na pograniczu prawa. Detektyw musi mieć licencje, działać na podstawie umowy z klientem oraz przekazywać mu wszelkie zebrane informacje.  Czy warto skorzystać, z usług prywatnego detektywa? Zakładanie urządzeń służących to inwigilacji, na własną rękę może narazić nas na nieprzyjemne konsekwencje. Nie mnie oceniać słuszność korzystania z pomocy detektywa, jednak wiem że w wielu sprawach to jedyne rozwiązanie, które pomogą udowodnić np. zdradę małżeńską.

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *